Protezy akrylopolimerowe są wytwarzane metodą wtryskową (pod wysokim ciśnieniem) w przeciwieństwie do tradycyjnych protez powstających w procesie gotowania w specjalnych puszkach i wprowadzają nowy, bardzo wysoki standard dla protez całkowitych.

W tej metodzie nie występuje zjawisko skurczu polimeryzacyjnego, co sprawia, że proteza idealnie odwzorowuje warunki w jamie ustnej, a więc zwiększa się jej adhezja i siła utrzymania.

Akrylopolimer ma dwukrotnie większą wytrzymałość mechaniczną co pozwala na zrobienie protez znacznie cieńszych, lżejszych i bardziej komfortowych a jednocześnie trudniejszych do zniszczenia.

null

Materiał, z którego wykonana jest proteza jest bardzo gęsty, jednolity i praktycznie pozbawiony mikroporów co zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej, rozwojowi bakterii i grzybów a także zapewnia wysoką stabilność koloru i połysku. Te protezy po prostu się nie starzeją.

Ponadto akrylopolimer posiada dziesięciokrotnie mniejszą od tradycyjnego akrylu zawartość monomeru resztkowego więc nie wywołuje reakcji alergicznych i może być stosowany u osób uczulonych.